Broker Plus500

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami, z powodu dźwigni finansowej wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych. 76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Platforma handlowa +500

Przygotowując recenzję tego brokera, mieliśmy już  wyrobione zdanie na jego temat. Odłożyliśmy na chwilę naszą opinię na bok i zrobiliśmy mały research w Internecie, na forach tematycznych, co sądzą o nim użytkownicy.

Na początku trochę się zdziwiliśmy. Z jednej strony znaleźliśmy wielu zadowolonych graczy, ale przykuły naszą uwagę również bardzo negatywne komentarze (znaleźliśmy nawet program telewizyjny emitowany w jednej z popularnych stacji, który miał być ostrzeżeniem przed brokerem). Krytyczne i negatywne komentarze dotyczyły  głównie braku nadzoru firmy, kłopotów komunikacyjnych  z obsługą oraz problemów z wypłatami. Brzmiało to zniechęcająco, zderzyło się poważnie z naszym obrazem tej firmy.

Plus500 to przecież jeden z najdłużej działających na rynku brokerów (od 2008 roku),  podlega ścisłym regulacjom i nadzorowi. Jak taka firma mogłaby pozwolić sobie na brak rzetelności i dalej funkcjonować, a nawet być notowana na londyńskiej giełdzie? Wydaje się, że większość negatywnych komentarzy pochodzi sprzed 2010 roku, a więc z początków działania firmy i chyba rzeczywiście wtedy broker zaliczał wpadkę z wpadką. To już przeszłość. Plus500 jest teraz w zupełnie innym miejscu, bardzo surowo przestrzega nałożonych na nią regulacji i dba o wysoki poziom usług. To nam się zgadza, chociaż z pewnością znajdą się również niezadowoleni.

Historia firmy – kalendarium

W chwili obecnej, siedziba Plus500Cy ltd., która oferuje platformę handlową, zlokalizowana jest na Cyprze. Firma posiada upoważnienie i podlega nadzorowi Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) w zakresie oferowania kontraktów różnicowych (CFDs). Oprócz tego Plus500CY Ltd jest spółką zależną Plus500 Ltd, spółki notowanej w dziale AIM Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Oferta firmy obejmuje obecnie ponad 2000 instrumentów.
Od 2010 roku, kiedy docierały informacje o braku rzetelności wiele się zmieniło. Fundusze klientów są przechowywane zgodnie z przepisami Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dotyczącymi funduszy klientów-czyli wpłacane są na wydzielony rachunek bankowy klienta. Plus500 posiada udziały w Funduszu Odszkodowań Inwestorskich dla klientów Firm Inwestycyjnych, regulowanym prawem Republiki Cypryjskiej.


2008
Zostaje powołana spółka Grupa Plus500, uruchomienie platformy do handlu online dla komputerów osobistych.
2009
Plus500 oferuje handel kontraktami CFD na akcje bez prowizji (robi to jako pierwsza na świecie)
2010
Uruchomienie przeglądarkowej wersji aplikacji. Handel online staje się dostępny dla korzystających z systemów Mac, Linux oraz smartfonów.
Fundusze ETF zostają dołączone do oferty inwestycyjnej grupy Plus500.
2011
Wielkość transakcji obsługiwanych przez Plus500 wynosi 2.000.000.
Uruchomienie pierwszej aplikacji dla urządzeń typu iPhone i iPad.
Aplikacja giełdowa Plus500 najlepiej ocenianą w AppStore firmy Apple.
Rozbudowa oferty międzynarodowej. Grupa Plus500 umożliwia handel
ponad 1000 różnych akcji globalnych rynków.
2012
Aplikacja dla smartfonów i tabletów z systemem Android.
Cel Grupy Plus500: zajęcie pozycji lidera wśród firm handlujących kontraktami CFD.
2013
Wejście Plus500 Ltd. na giełdę w sekcji AIM na London Stock Exchange.
(mały londyński parkiet)
Wprowadzenie kontraktów różnic kursowych (CFD) dla waluty Bitcoin.
2014
26 lutego - wycena rynkowa Plus500 Ltd. w AIM, sekcji londyńskiej giełdy, osiąga 1,000,000,000 dolarów amerykańskich.
Wprowadzenie Opcji 'Gwarantowane Zatrzymanie'.
2015
Zawarcie Umowy sponsorskiej z mistrzem Hiszpanii, klubem piłkarskim Atletico Madryt.
Aplikacja na urządzenia Windows Phone. Kompletna Obsługa systemów operacyjnych iOS, Android i Windows Phone.

Dla kogo platforma plus500?

Sam panel platformy wygląda bardzo intuicyjnie ( kliknij i sprawdź ), więc nie powinno być problemu z obsługą aplikacji. Broker sam o sobie pisze, że kieruje ofertę do bardziej zaawansowanych graczy. Może dlatego nie oferuje na swojej stronie szkoleń i seminariów online? Obsługa klienta w porządku, na bieżąco w danym dniu. Niestety brak pomocy telefonicznej.

Jeżeli chcesz sprawdzić samemu, platformę brokera Plus500, możesz przetestować ją na bezpłatnym demo. Konto demo możesz założyć tutaj. (76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty)

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami, z powodu dźwigni finansowej wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych. 76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

2 thoughts on “Broker Plus500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − trzy =

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterCheck Our Feed